Starzenie się jako negatywny skutek nadmiernego spożywania cukru

Naukowcy znajdują coraz więcej dowodów na to, że nadmierna konsumpcja cukru oraz wysoki poziom cukru we krwi postarza nas. Pojawiło się nawet stwierdzenie „Im wyższy poziom glukozy, tym Twoja twarz jest starsza”.

Naukowcy wielokrotnie szacowali wiek pacjenta, a następnie porównywali swoje przypuszczenia z jego rzeczywistym wiekiem. Jeśli domysły okazywały się zawyżone, oznaczało to, że jego stan zdrowia nie był optymalny.

Tę samą metodę zastosowano dla panelu 60 rzeczoznawców, którzy mieli ocenić tę samą metodą ponad 600 pacjentów. Tym razem wyniki skonfrontowano z poziomem cukru na czczo. Osoby z wyższym poziomem cukru we krwi najczęściej oceniano jako starsze.

Cukier utrudnia procesy naprawcze skóry

Wysoki poziom cukru we krwi może utrudniać procesy naprawcze i przyspieszać starzenie się skóry. Tendencja ta może mieć miejsce nie tylko w skórze, gdyż wygląd twarzy jest oznaką ogólnego, biologicznego starzenia się.

Chcesz, aby Twoja skóra wyglądała na młodszą? Ogranicz produkty o wysokim poziomie przetworzenia, szczególnie te, które zawierają cukier rafinowany, a przede wszystkim słodzone napoje oraz słodycze.

Źródło: https://link.springer.com/article/10.1007/s11357-011-9339-9

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.