Oliwa i orzechy odmładzają naczynia krwionośne

Jeśli zastanawiasz się jakie produkty mają szczególny wpływ na zdrowie układu krążenia, to zadbaj o to, aby w Twojej diecie większość tłuszczy pochodziła właśnie z oliwy, orzechów i awokado.

Produkty te zawierają  tłuszcze jednonienasycone, które pozwalają chronić naczynia krwionośne przed stresem fizjologicznym, jednocześnie odmładzając je.

Badanie

Badanie przeprowadzono na grupie osób o zwiększonym ryzyku występowania chorób sercowo-naczyniowych. Grupa badanych, w której diecie dominowały właśnie te źródła tłuszczy znacząco poprawiła biomarkery zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Naukowcy i dietetycy nie mają wątpliwości, iż model żywieniowy oparty na tłuszczach jednonienasyconych może powstrzymać wiele chorób układu krążenia i działa odmładzająco na ściany naczyń.

Co jeszcze można zrobić?

Dietę taką można wzbogacić o źródła pokarmowe zawierające kwasy tłuszczowe omega-3. Mogą to być tłuste ryby lub kapsułki zawierające ten cenny dla zdrowia serca i mózgu dodatek.

Jednocześnie warto ograniczyć tłuszcze pochodzące z mięsa, nabiału oraz oleju palmowego, który znajduje się w wielu produktach wysoko przetworzonych.

Źródło:

https://www.ergo-log.com/fats-from-olive-oil-nuts-protect-rejuvenate-blood-vessels.html

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.