Magnez poprawia nastrój i łagodzi depresję

Amerykańscy naukowcy z University of Vermont twierdzą, że codzienne przyjmowanie magnezu może pomóc złagodzić lekką  depresję, a efekty są widoczne już po dwóch tygodniach. 

Przyjmowanie magnezu zmniejsza również niepokój i odczucia lękowe. Badanie przeprowadzono na pacjentach którzy przyjmowali leki oraz tych którzy nie stosowali produktów farmakologicznych.

Magnez z pewnością nie zastąpi leków, ale wraz z nimi może przyczynić się do poprawy samopoczucia fizycznego jak i psychicznego. 

Magnez jest minerałem, który odpowiada za wiele procesów w naszym organizmie, a większość osób cierpi na jego niedobór. Dlatego, warto spożywać produkty obfitujące w ten pierwiastek. Do takich produktów należą orzechy, pestki dyni, produkty pełnoziarniste, ryż, płatki kukurydziane i owsiane oraz warzywa strączkowe. 

Warto także pamiętać o tym, iż witamina B6 zwiększa przyswajalność magnezu co ma znaczący wpływ na jego poziom w organizmie. 

Naukowcy uważają, że  magnezu może być również bezpieczną i łatwo dostępną alternatywą do zwiększenia dawki leków przeciwdepresyjnych”.

Źródło: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0180067

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.