Czy herbata rooibos odchudza?

Rooibos rośnie w południowej Afryce, gdzie od wieków stosuje się ją przy wielu różnych dolegliwościach. Szczególnie chętnie stosowana jest przy podrażnieniach skóry. Według badań rooibose zawiera aspaltynę i notofaginę, które chronią naczynia krwionośne przed wysokim poziomem glukozy i w konsekwencji uszkodzeniami ich ścian.

cup of green tea, white background

Substancje te mogą również zapobiegać uszkodzeniom komórek trzustki w wyniku długotrwałego narażenia na wysokie stężenie glukozy. Rooibos zawiera również bogaty zestaw polifenoli, które to właśnie w dużej mierze odpowiadają za działanie prozdrowotne, a także wspierają walkę z otyłością.

Podczas przygotowania naparu ze sfermentowanego rooibos otrzymujemy związki fenolowe, które mogą hamować wewnątrzkomórkową kumulację lipidów, a to z kolei sugeruje ich istotny potencjał w zapobieganiu otyłości.

Z innych badań wiemy, że spory potencjał posiada także zielona herbata, a jej przypisuje się też szczególne właściwości prozdrowotne. Dlatego warto spożywać oba rodzaje naparów, szczególnie jeśli naszym celem jest zachowanie zdrowego i szczupłego ciała.

Źródło: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0944711313003140?via%3Dihub

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.