Czosnek skuteczni chroni Twoją prostatę!

Im więcej spożywasz czosnku, cebuli i porów, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że zachorujesz na raka prostaty. Chińscy naukowcy odkryli, że warzywa z grupy Allium, skutecznie przyczyniają się do ochrony zdrowia mężczyzn.

Z grupy wymienionych warzyw, to właśnie czosnek wykazuje najsilniejsze działanie ochronne. Dzieje się tak za sprawą związku, o nazwie siarczek diallilu, który to według naukowców ma hamować rozwój komórek rakowych, a nawet powodować ich autodestrukcję. Wymieniony związek przyczynia się do wytwarzania tzw. receptora śmierci, który umożliwia cytokinom zabijanie komórek rakowych.

Nie jest to pierwsze badanie, które wiąże spożycie czosnku z niższą zachorowalnością na raka prostaty. Drugim popularnym warzywem, które obowiązkowo powinni spożywać mężczyźni i to każdego dnia są pomidory. W tym przypadku istotną rolę odgrywa zawarty w nich Likopen.

Jeśli dołożyć do tego regularną aktywność fizyczną i dbałość o utrzymanie prawidłowej wagi ciało, to ryzyko zachorowania na raka prostaty znacząco zmaleje.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23991965

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Marian pisze:

    Bardzo ciekawe badanie, ogólnie czosnek to dla mnie podstawa w diecie, ilość jego zalet jest przeogromna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.