Cynamon w walce z migreną

Atak migreny potrafi wyłączyć z życia na długie godziny i uniemożliwić realizację codziennych obowiązków. Jeśli należysz do grona osób, które zmagają się z tą uciążliwą dolegliwością, to mamy dla Ciebie alternatywne rozwiązanie.

Z pewnością nie zaszkodzi spróbować…

Według naukowców, w wielu przypadkach może pomóc regularne przyjmowanie cynamonu. Badania wykazały, że cynamon może spowodować, iż częstotliwość ataków zmaleje, a ich intensywność stanie się mniej dotkliwa.

Niektórzy badacze uważają, że migreny są efektem reakcji zapalnych, które zachodzą w mózgu. Dlatego pomocny może być właśnie cynamon, któremu przypisuje się działanie przeciwzapalne.

Odpowiednia porcja w naukowców

Przez 60 dni badani przyjmowali 3 kapsułki po 600 mg kory cynamonu ( wraz z posiłkami). Łącznie było to 1800 mg cynamonu  na dobę. Podczas suplementacji cynamonem odnotowano mniejszą liczbę ataków migreny.

Nie można traktować cynamonu jako środka doraźnego i przeciwbólowego, ale samo zmniejszenie częstotliwości pojawienia się migreny ma ogromne znaczenie.

Nie tylko migrena

Przy okazji warto dodać, iż cynamon jest częstym dodatkiem tzw. spalaczy tłuszczu. Wynika to z faktu, iż przyprawa ta może regulować poziom cukru we krwi, co ułatwia redukcję i utrzymanie optymalnej wagi ciała.

Źródło:

https://www.ergo-log.com/cinnamon-fights-migraines.html

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.